14 Eylül 2012 Cuma

uyuyamama

biz hala bi uyku düzeni oluşturamadık.
gece bütün uyuyoruz evet ..ama 11-12 de yattığımız zaman..ben ilk başlarda farketmedim ama baba farketmiş hemen  geç yatıralım ısrarı ondanmış..
senin uyku saatini biraz erkene çok diğil 10 gibi aldığımız zaman gece uyanıyosun..sabaha uyanır gibi oyun oynamak, eğlenmek istiyosun..kıkır kıkır gülecek şeyler buluyosun kendine..uyuyamıyosun,saatlerce ayakta sallıyorum ses çıkmıyor tamam diyorum durduğum zaman hemen kafa kalkıyor..yada gülmeler falan ...bende bi off çekiyorum..sonra baban alıyo kucakta sallıyor evi dolaşıyor bi sonra geliyor tam yatırıyoruzz.. eeeeg diye bi ses..o bazen pes ediyor oturuyor seninle ama ben ısrarla uyutmaya çalışıp yorgun düşüyorum düşüyoruz
sonun da uyuyosun.. bu süre yarımm saat bir saatlik bi süre diğil..gece 3 gibi başlıyo bazen 3 gibi olursa biraz iyi bzan 5  gibi uyanıyorsun 8e kadar sürüyor..baba evden 7.5 ta çıkıyor bense 8.30 - 9 gibi..hal böyle olunca çok yoruluyoruz.. ve bazen ofiste uyukluyorum..dün gece böyleydi bi önceki gecede..daha önce bi kaç kere denedik yine aynı sonuç..12 de yattığın zamanlarda ise ertesi sabah 10.30_11 e kadar deliksiz uyuyorsun bazen bende uyuyakaldığım zaman gece sütün kalıyor.(buna da son verme zamanı geldi ama kıyamıyorum )

bi yandan pes etmek istemiyorum saat 12 lere kadar bizimle beklemeni istemiyorum..bi yandan ise gece bütün uykunu önemsiyorum şimdilk böyle kalsamıki diyorum.çıkış yolu bulamadım..kendiliğinden düzelirmi yoksa alışkanlık olup böyle gidermi bilmiyorum..


yemek konus da  ayır bi sıkıntı dağıtmış durumdayız..

11 Eylül 2012 Salı

bir kaç fotağraf

                                                       pazar günü erken kalkan güzel

böyle kulpu yani tutacağı olan oyuncaklarını çok seviyorsun..onları odadan odaya taşımayı..çok da zorlanıyosun aslında henüz tamda yürüyemiyorken..kapağını açamıyorsun bu oyuncağın şimdilik taşıma kısmıyla eğleniyorsun..ama biz açınca müziğine ritim tutuyosun..

kuzinin düğünü

9 eylül'de kuzenin demet evlendi..hala kızı..
bu senin katıldığın ikinci düğün..kalabalık ortamları sevmiyorsun bi kez daha kanıtladın..
düğün salonun da ise kimseler gelmeden biraz oynadın yani oraya buraya yürüyüş yaptın..
yoruldun sıkıldın..sonrada gelin henüz içeri gelmeden sızdın kaldın babanın kucağında..düğünün yarısını
masanın üzerinde uyuyarak geçirdin..daha önce görürdüm düğün salonun da uyuyan çocukları ,bu sefer
sıra bizimdi hemde masanın üzerinde.. öyle tatlı uyku çektin ki..babannenin hırkasını serdik altına ön masada keyfine diyecek yoktu..uyanırken şaşırdın biraz ..yukarı baktın etrafa baktın sonra beni gördün.. kalkmak istedin..
bi abla vardı düğünde hoşuna gitti galiba yada oda seni sevdi ondan belki güldün ona..iki elini ağzına kapayarak kahkaha attın..kendin gibi çocukları görünce çığlık atıyosun onların yanına gitmek istiyosun.. eskiden görmezden geliyodun:)..gelinle yani kuzenin demetle fotoğraf çekilirken kucağına aldı seni demet..
tabi senin ilgi alanın bileziklerdi..foroğraflarda demetin bilezikleriyle meşgulsün..

güzel bi düğün güzel bi gelindi..inşeallah kendileri gibi güzel bi evlilikleri güzel bi yuvaları olur..bilmediğimiz değişik gelenekleri vardı..gelinin evden ayrılması veda kısmı hüzünlüydü biraz...özellikle halan çok üzüldü..sende demet evden çıktıktan sonra öylesine,bildiğin bi kaç kelimeden biri olan ''gittiii'' yi söyledin tuz biber ektin..


düğünden yanlız bi fotoğraf çekmemişiz..buda demet ablanın kınasına giderken bi anı olsun diye..

4 Eylül 2012 Salı

ne-va ya-ra-maz kim-se sen-le oy-na-maz

akşam eve geldiğimde beni böyle bi yaramaz karşılıyor..
çok mutlu oluyor ben ona selam verince..

(buda senin bebeklik marşın minik bi bebekkken ben 'neva yaramaz kimse senle oynamaz' dediğimde dikkat kesiliyodun hemen.. deden de ben oynarım kızım diyodu..şimdi söylediğimde ise ritim tutuyosun.. neva ve oyun kelimesini anlıyosundur da gerisini bilmiyorum..eğlenceli buluyosun..)